رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

مشکل در کد امنیتی

پست های پیشنهاد شده

سلام و خسته نباشید من چند وقت پیش درخواست ارسال کد هویت دو مرحله ای برای اینستاگرام کردم اولش کد برام نیومد اما وقتی ریسند کد کردم دو تا کد برام اومد هم از طرف فیس بود و پنج ثانیه بعدش از یک خط شخصی ایرانسل همان کد برام اومد. به اون خط هم زنگ میزنم اشغاله . توی سایتای دیگه نوشته اینستا برای مخارج خودش اینارو میکنه و از خطوط همون کشور استفاده میکنه اما من وقتی با پشتیانی ایرانسل صحبت کردم گفت ما شماره مجازی نداریم و در باره مسئله من اطلاعی نداشتند . میخواستم بدونم امکان هک شدم گوشی یا سیمکارت هست؟ خیلی نگرانم لطفا یکی راهنماییم کنه . و بدام توضیح بده چطور این کارو میکنند و راه حل این مشکل چیست؟

یک سوال دیگه هم اینکه اگه سیمکارت کسی هک بشه با سوزاندن سیمکارت و دریافت یک سیمکارت دیگه با همون خط مشکل حل میشه؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

This is the hidden content, please

سلام

شما با این لینک میتونی اکانتای اکتیو و محل اونارو شناسایی کنی و اگه اون شما نبودی بنش کنی

نکته: جایی رو که تو نقشه نشون میده همون لوکیشن vpn شماست پی اگه با استفاده از این ابزار ها وارد میشی مثلا با ایپی هلند تو نقشه هلندو نشون میده و اگر هم از شهرستان هستی ممکنه مرکز استانو نشون بده نه شهر شما پس با اینا نگران نشو  

لینک به دیدگاه

مسئله من این نیست . مشکل من اینا اینستا چرا و چطوری کد تایی رو با خط های شخصی ایران ارسال میکنه

لینک به دیدگاه

سلام

عزیز طبق فرمایشتون یه مقدار تحقیق کردم و متوجه شدم قضیه چیه.

اینستاگرام برای ارسال پیامک به کاربران ایرانی از شماره های مجازی ایرانی که متعلق به شرکتهای داخلی هست استفاده میکنه و این میتونه هزینه ارسال پیامک رو به میزان قابل توجهی برای اینستاگرام و یا هر شرکت خارجی دیگه کاهش بده. ارسال پیام از ایالات متحده به کشور هایی مثل ایران هزینه زیادی داره، به همین علت دارن اینکار رو میکنن.

این موضوع هیچ ارتباطی با امنیت پیج شما نداره و اینستاگرام اونقدری قوی هست که فکر این چیزا رو کرده باشه.

این شماره ها به دلیل داخلی بودن، به راحتی قابلیت پیگیری قانونی دارند و زمانی که پیامک هایی حاوی لینک از این شماره ها دریافت کردید و پیجتون در همون لحظه از دست رفت، مطمئن باشید که مشکل از این شماره بوده و میتونید به سادگی با در نظر داشتن این شماره، پیگیری های قانونی رو انجام بدید.

اینستاگرام قرارداد رسمی با شرکت های ایرانسل و رایتل نداره، به همین علت وقتی تماس گرفتید گفتن ما اطلاعی نداریم. اینستاگرام هم مثل یه شخص عادی چندین خط مجازی تهیه کرده و برای کاهش هزینه هاش کد ها رو با این شماره ها ارسال می کنه.

این مورد فقط در کشور ما نیست و شرکت اینستاگرام در کشور های زیادی این کار رو کرده و یکیش هم ایرانه.

جای هیچگونه نگرانی نیست.

لینک به دیدگاه

این مطلبو منم مطالعه  کرده بودم . اما نمیفهمم وقتی شماره مجازی ای در ایران وجود نداره چطور اینستا میتونه شماره مجازی داشته باشه؟ و خرید شماره از طرف اینستا در ایران غیر منطقی بنظر میرسه

لینک به دیدگاه

منظورتون چیه شماره مجازی نمیتونه وجود داشته باشه؟؟؟

کاملا منطقیه،  حداقل 3 یا 4 برابر براشون کاهش هزینه داره. منم بودم همینکار رو می کردم.

اتفاقا برای یه دبیرستان قبلا یه کار گرفتم که سیستم پیامکی براشون آماده کنم. چون آمادش تو اینترنت بود از یه شرکتی که اسم نمیارم سرویس خریداری کردم. همون طور که مستحضرید خطوط تبلیغاتی که مثلا با 5000 شروع می شوند قادر به ارسال پیام به افرادی که شماره آنها در بلک لیست تبلیغاتی مخابرات هست نیستند. پس سرویس های پیامکی شماره های مجازی تعبیه کردند تا بشه با اونها به همه افراد، حتی افرادی که تلفنشون در بلک لیست هم هست پیام داد. قیمت بالاتری دارند ولی خیلی به صرفه ترند. منم چون اون دبیرستان همه هزینه ها رو میداد یه شماره اختصاصی برای همون مدرسه خریداری کردم و بهشون تحویل دادم. شماره تلفن ها رو هم که خودم هرسال براشون بروز می کنم تا دانش آموزای جدید اضافه و قبلی ها حذف بشن تا اشتباها پیامکی ارسال نشه.

این تصویر رو همین الان از همون سرویس گرفتم. کاملا مشخصه که اکثر افراد به علت هزینه به صرفه تر از پیش شماره 50001 و 50009 استفاده می کنند و بعد از اون افراد به علت کارایی بالاتر شماره تلفن سیم کارت و توانایی ارسال اونها به بلک لیست مخابرات، شماره تلفن فرستنده رو "سیم کارت" می زارن.

تعرفه ها(محض اطلاع):

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم!

لینک به دیدگاه

مرسی از پاسختون . اما بنظرتون اینستاگرام چطور میتونه با یکی از این سرویس های پیامکی داخل ایران ارتباط برقرار کنه و یک یا چند شماره بخره؟

لینک به دیدگاه

در در 15 خرداد 1400 در 15:39، Unitedfg گفته است :

مرسی از پاسختون . اما بنظرتون اینستاگرام چطور میتونه با یکی از این سرویس های پیامکی داخل ایران ارتباط برقرار کنه و یک یا چند شماره بخره؟

کار سختی نیست.

برای خرید یه سرویس پیامکی ایرانی باید یه فرد ایرانی سرویس رو خریداری کنه.

چون موقع ثبتنام تمام اطلاعات یه فرد رو لازم داره.

شرکتی به بزرگی اینستاگرام هم این کار براش هیچ سختی نداره.

یا حتی اگر یه شرکت دیگه هم باشه که خیلی معتبر هم نباشه میتونه به یه نفر یه هزینه ای بده تا با هویت اون فرد بتونه سرویس رو خریدار بکنه.

هر شخص هم میتونه چندین سرویس تهیه کنه، پس برای خرید یک سرویس پیامکی ایرانی فقط کافیه یه نفر داشته باشند که ایرانی باشه، و حداقل یک شماره تلفن حقیقی در یکی از اپراتور های معتبر مثل همراه اول، ایرانسل یا رایتل داشته باشه.

موفق باشید🌹

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 14 خرداد 1400 در 12:27، Unitedfg گفته است :

سلام و خسته نباشید من چند وقت پیش درخواست ارسال کد هویت دو مرحله ای برای اینستاگرام کردم اولش کد برام نیومد اما وقتی ریسند کد کردم دو تا کد برام اومد هم از طرف فیس بود و پنج ثانیه بعدش از یک خط شخصی ایرانسل همان کد برام اومد. به اون خط هم زنگ میزنم اشغاله . توی سایتای دیگه نوشته اینستا برای مخارج خودش اینارو میکنه و از خطوط همون کشور استفاده میکنه اما من وقتی با پشتیانی ایرانسل صحبت کردم گفت ما شماره مجازی نداریم و در باره مسئله من اطلاعی نداشتند . میخواستم بدونم امکان هک شدم گوشی یا سیمکارت هست؟ خیلی نگرانم لطفا یکی راهنماییم کنه . و بدام توضیح بده چطور این کارو میکنند و راه حل این مشکل چیست؟

یک سوال دیگه هم اینکه اگه سیمکارت کسی هک بشه با سوزاندن سیمکارت و دریافت یک سیمکارت دیگه با همون خط مشکل حل میشه؟

در مورد سوال اول اینکه ممکنه خط اصلا مال ایران نبوده باشه - دقیقا همون پیش شماره های ایرانسل که تو ایران استفاده میشه تو چند تا کشور افریقایی هم استفاده میشن - بگذریم که شماره مجازی همین پیش شماره ها تو سرور های انگلیس هم دیده شده

در مورد سوال دوم هم چند سالی میشه که جلوی اینجور مشگل ها گرفته شده - الان یه نفر امکانات کامل داشته باشه سیمکارت شمارو به طور فیزیکی هم کپی کنه زیر یک دقه جفت سیمکارت ها میسوزن

درکل جای نگرانی نیست - بقیه سوال هارو هم که بقیه دوستان پاسخ دادن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...