رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

علت یکی بودن آی پی دو سایت متفاوت

پست های پیشنهاد شده

سلام رفقا ، یه سایت هست به اسم رادیو اسرائیل ، برای پن تست وقتی آدرسشو پینگ میکنم این آی پی میاد : 162.241.13.144 ، وقتی همین آی پی رو جستوجو میکنم یه سایت دیگه میاد بالا با این آدرس radiopayam.co درصورتی که آدرس اصلی سایت radis.org . با ابزار های مختلفی تست کردم ، جستوجو هم که کردم علتشو پیدا نکردم . ممنون میشم راهنمایی کنید :)

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز 

بنده تست کردم ای پی ها متفاوت بودن !

This is the hidden content, please
 ----> 162.241.13.144

radiopayam.co -----> 10.10.34.35

اصلا از نظر فنی چنین چیزی امکان پذیر نیست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، nnje گفته است :

سلام دوست عزیز 

بنده تست کردم ای پی ها متفاوت بودن !

----> 162.241.13.144

radiopayam.co -----> 10.10.34.35

اصلا از نظر فنی چنین چیزی امکان پذیر نیست

سلام مجدد ، درسته اما من با سایت هم چک کردم آی پی ها یکی بود ! اسکرین شات رو میزارم ، خودتون ببینید .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، zeroday گفته است :

سلام مجدد ، درسته اما من با سایت هم چک کردم آی پی ها یکی بود ! اسکرین شات رو میزارم ، خودتون ببینید .

این سایتها آی پی رو بعضی وقتا چرت میزنن پینگ بگیرین

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، proxy گفته است :

این سایتها آی پی رو بعضی وقتا چرت میزنن پینگ بگیرین

پینگ گرفتم ، اونجا هم یکی بود . پینگ سایت radis.org رو بگیرید ، آی پی که داد رو جستوجو کنید سایت radiopayam.co میاد بالا

لینک به دیدگاه

ببین عزیز من این یه امر طبیعیه من نمیفهمم چیه این داستان انقدر تعجب برانگیز شده برات !!!

( البته در صورتی که هر دو مورد روی یک سرور باشن ( مثل نمونه ی خودت که همینجوریه ) )

دلیلشم اینه که چون HTTP request ها از مرورگر ارسال میشن ، اسم هاست هم بخشی از موارد ارسالیه ، بنابراین سرور قادر به تشخیص محتوای مرتبطه

بحث فقط دو مورد هم نیست شما میتونی با ست کردن A ریکورد سایت برای DNS مربوطه و استفاده از virtual host ها ، تعداد خیلی زیادی موارد مشابه به وجود بیاری ( که البته با توجه به نوع سرور تنظیمات مختلفی داره )

نتیجه ی اعمال بالا این میشه که ، سروری که روی اون ادرس در حالت listening قرار داره میتونه انتخاب کنه کدوم هاست بیاد بالا

مثال :

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، R3DN4X314 گفته است :

ببین عزیز من این یه امر طبیعیه من نمیفهمم چیه این داستان انقدر تعجب برانگیز شده برات !!!

( البته در صورتی که هر دو مورد روی یک سرور باشن ( مثل نمونه ی خودت که همینجوریه ) )

دلیلشم اینه که چون HTTP request ها از مرورگر ارسال میشن ، اسم هاست هم بخشی از موارد ارسالیه ، بنابراین سرور قادر به تشخیص محتوای مرتبطه

بحث فقط دو مورد هم نیست شما میتونی با ست کردن A ریکورد سایت برای DNS مربوطه و استفاده از virtual host ها ، تعداد خیلی زیادی موارد مشابه به وجود بیاری ( که البته با توجه به نوع سرور تنظیمات مختلفی داره )

نتیجه ی اعمال بالا این میشه که ، سروری که روی اون ادرس در حالت listening قرار داره میتونه انتخاب کنه کدوم هاست بیاد بالا

مثال :

سلام ، ممنون از توضیحاتتون . برای تست نفوذ وقتی آی پی سایت رو میزنم پورت های 21-22-25 سایتش بازه (البته فکر میکنم پورت های بیشتری ازش بازه چون کامل تستش نکردم) . الان سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه به این آی پی مثلا کسی دیداس بزنه کدوم سایت down میشه ؟ از یکی از دوستان هم پرسیدم گفت سایت radiopayam.co میاد پایین ، پس چطوری باید radis.org رو مثلا دیداس کرد؟

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، zeroday گفته است :

سلام ، ممنون از توضیحاتتون . برای تست نفوذ وقتی آی پی سایت رو میزنم پورت های 21-22-25 سایتش بازه (البته فکر میکنم پورت های بیشتری ازش بازه چون کامل تستش نکردم) . الان سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه به این آی پی مثلا کسی دیداس بزنه کدوم سایت down میشه ؟ از یکی از دوستان هم پرسیدم گفت سایت radiopayam.co میاد پایین ، پس چطوری باید radis.org رو مثلا دیداس کرد؟

radiopayam.co که فعلا هیچی نداره ، حتی اگه این موضوع رو در نظر نگیریم وقتی همه ی بخش های هر دو سایت روی سرور یا سرور های مشابه قرار داره ، اگه radiopayam.co بیاد پایین ، رو چه حسابی باید radis.org هنوز سر جاش باشه ؟؟؟

جدا از اینکه حتی اگه بخش های مختلفی روی سرور های مجزا قرار گرفته باشه ، تنها یه اسکن اطلاعاتیه محل حمله مایشه ، که به احتمال زیاد شامل این تارگت نمیشه

جدا از این بحث ها میتونی پکت های ارسالی در حالت عادی به هر دو مورد رو قبل از حمله تحلیل کنی تا همه چی مشخص شه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...