رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

هک شدن سیستم

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه دوستان . من جدیدا خیلی روی سیستمم حساس شدم و هی حس میکنم هک شدم چند تا سوال داشتم لطفا پاسخ بدید

سوال اول و مهم ترین سوالم اینکه یه پوشه توی یکی از درایو های سیستمم بود که یادمه قبلا درستش کرده بودم اما توش چیزی نریخته بودم . چند روز پیش رفتم دیدم توشو کلی فایل ریخته شده پوشه هایی مثل admin. log .bin. y232dda و چند تا مثل این که توی بعضی ها فایل های قدیمی سیستمم که پاکشون کرده بودم قرار داده شده بود و روی یکی از پوشه ها اسم قدیمی سیستمم (سه چهار سال پیش اون اسم روش بود) قرار داشت من با بدختی تونستم پاکشون کنم و حدود 20 گیگ حجم داشتن . چون هنگام پاک کردن هی ارور میداد که این فایلو نمیتونید پاک کنید مجبور بودن برم owner اونارو تغییر بدم و اول فایلای داخلیو پاک کنم بعد کل پوشه رو . میخواستم ببینم این ربطی به هک شدن من داره؟؟؟؟

2. سوال دومم اینکه اگه کسی ویندوزشو عوض کنه اگه هک شده باشه سیستمش درست میشه ؟ و اگه هکر فایلی رو درون سیستم جا داده باشه (که به وسیله اون اطلاعات رو منتقل کنه) اون فایل بی فایده میشه؟

3. و سوال بعد اینکه با هک شدن سیستم هکر به تمامی اطلاعات ( درایور ، وای فای ، دوربین ، میکروفون) میتونی دسترسی پیدا کنه؟ حتی دوربین؟

4- و سوال اخرم و خیلی مهمم اینه که درصورت وصل نبودن سیستم به اینترنت (همیشه نه مثلا وقت هایی که مودم خاموشه) بازم هکر میتونه اطلاعات رو ببینه و منتقل کنه؟

لطفا عزیزانی که در این موارد اطلاعات کافی دارند پاسخ بدند خیلی ممنونشون میشم.

مرسی از انجمن خوبتون.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شرایطی که تو سوال اولت بود بیشتر به مشگلات سخت افزاری هارد میخوره ، یا نهایتا بعضی ویروس ها ، یا ترکیب این دوتا . حالا اینکه مثلا فرض کنیم مشگل از یه ویروس باشه و شما بعد از هک شدن بهش الوده شده باشید بحثش جداست

اگه میتونی پکت هارو تحلیل کنی نرم افزار وایرشارک رو نصب کن بعد از اتصال به اینترنت تمام سیگنال های ورودی و خروجی از فیلترش رد میشن ، میتونی ببینی ارتباطات اضافی و مشکوک وجود داره یا نه

سوال دوم : بله ، با فرمت و نصب مجدد سیستم عامل مشگل حل میشه 

سوال سوم : بله ، بستگی به چیزای مختلف داره ولی شدنیه

سوال چهارم : خیر ، وقتی راه ارتباطی نباشه تبادل اطلاعات هم نیست

لینک به دیدگاه

سلام.

منم یه سوال داشتم در همین رابط من webcam 7 رو نصب کردم و اونجا متوجه شدم یه بخشی داره که برای ورود و اطلاعات و..... که در بخش کاربری زده بود anonymous ,و رمزشم مخفی شده بود اما چهار رقم بود. از اسم کاربریش ترسیدم نکنه دوربین کامپیوترم هک شده باشه . آیا این امکان وجود داره؟

2. اگه درایو سی رو فرمت کنیم و یه ویندوز پایین تر رو نصب کنیم ممکنه هکر درایور های دیگه رو الوده کرده باشه و با تعویض ویندوز بازم امکان هک وجود داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

سوال اول : اگه به سیستم شما نفوذ شده باشه امکان هر چیزی وجود داره ، این طرز فکر شما از نظر جرم شناسی اصولی نیست ، اهمیتی نداره که این روش های سطحی گاهی باعث تشخیص نفوذ شدن ، باید از ریشه مشگل رو تحت اسکن قرار داد ، از سطح های عمیق تر مثل نمونه ای که در پست بالا گفتم ، و یا ابزار هایی مثل TCPview

سوال دوم : بله امکانش هست ، به عنوان مثال هکر ممکنه یکی از فایل های شخصی رو با یک بد افزار ادغام کرده باشه ، در این حالت وقتی شما در سیستم عامل جدید فایل رو باز میکنید مجددا سیستم جدید الوده میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...