رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

پست های پیشنهاد شده

مباحث روت و روتینگ Routing برای دوستانی که دوره CCNA و دوره های سیسکو Cisco و..  رو طی می کنند شاید براشون مقداری سنگین باشه و برخی از مسیریابی شبکه رو بنده

آموزش دادم و برخی از اونهارو هم بصورت آموزش تصویری روتینگ Routing شروع کردم و در این بخش تصمیم گرفتم مبحث اولیه رو اموزش بدم تا برای دوستانی مبتدی موضوع

روشن بشه و بعد بتونند سراغ آموزشهای بعدی برن .

روت استاتیک  Static Routing  چیست؟

همونطور که می دونید مبحث روتینگ Routing  یکی از مباحث مهم آموزش سیسکو Cisco است که خودش به انواع مختلفی تقسیم می شه و در این پست قصد دارم روتینگ استاتیک را بشما

معرفی کنم .

روتینگ استاتیک بیشتر در مواردی بکار میروه که برای ارسال ترافیک به یک مقصد خاص از routing protocol استفاده نمی‌‌کنیم .

برای نوشتن استاتیک روت پس از ورود به  configuration mode ، باید مراحل زیر رو انجام بدیم :

1.    Prefix

2.    Mask

3.    Next-hop | interface

برای نوشتن یک دستور ip route ساده ، باید فرمان ip route بنویسیم و ابتدا آدرس network و یا host مقصد (prefix) وارد کنیم و سپس در ادامه subnet mask مربوط به مقصد (mask) را وارد کنیم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...