رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

پست های پیشنهاد شده

به توکل نام اعظمت

سلام دوستان

با آموزش دستورات لینوکس Linux Command در خدمت شما دوستان خوبم هستم .

بنده قصد داشتم زبان شیرین و پرکاربرد و بسیار مهم bash نویسی در لینوکس ( Linux Bash Programming ) رو در انجمن تیم امنیتی گارد ایران آموزش بدم تا علاقه مندان

استفاده کنند به همین خاطر قبل از اینکه تاپیک کامل آموزش  bash  نویسی رو ایجاد کنم لازم دونستم دستورات لینوکس linux رو هم قرار بدم چون پایه برنامه نویسی و اساس کار هستند

و تا زمانی که شما با  دستورات لینوکس Linux Command مسلط نباشید  نمیتونید این زبان رو به صورت کامل یاد بگیرید .

تاپیک آموزش bash نویسی ( برنامه نویسی Bash لینوکس Linux ) به زبان فارسی بطور کامل و جامع هم در اینجا درست کردم که می تونید ازش استفاده کنید و تمامیه آوزشها روان و ساده هستن

قوانین تاپیک آموزش کامل برنامه نویسی در محیط Bash لینوکس :

اسپم ممنوع و اخطار دریافت خواهید کرد

سوال هاتون رو در بخش سوال و جواب های عمومی و زیر مجموعه سوالات برنامه نویسی مطرح کنید

پسورد تمام فایل های فشرده :   guardiran.org

امیدوارم با یاری حضرت دوست تاپیکی مرجه و پربار باشه برای تمامیه همونطنان عزیزم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در اولین آموزش به برسی دستور cat و انواع کارهایی که با این دستور میتونیم انجام بدیم آموزش تصویری تهییه کردم .  دوستان عزیز دقت داشته باشید که تاپیکی قبلا توسط C0d3!Nj3ct!0N عزیز ساخته شده

با عنوان آموزش دستورات linux اگر هیچ آشنایی با این دستورات نداری پیشنهاد میکنم اون تاپیک رو هم سر بزنید اما در این تاپیک بنده سعی میکنم بیشتر به دستورات لازم که مورد نیاز برای آمادگی ذهنی شما

به منظور یادگیری هرچه بهتر bash programing و دستورات لازم برای ساخت اسکریپت ها و ابزارها و شل کد ها به زبان bash رو آموزش میدم..

پسورد:

guardiran.org

This is the hidden content, please

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره..

در این قسمت از آموزش به برسی دستور wc در linux میپردازیم این دستور بسیار مهم و کاربردی هستش به هیچ عنوان از دست ندهید

دوستان دوباره متذکر میشم هر کدام از آموزش های این تاپیک رو از دست بدید در تاپیک ایجاد شده برای آموزش زبان بش  (bash programing) به مشکل برمیخورید...

پسورد:

guardiran.org

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره خدمت همه عزیزان گارد ایران...

دوستان اکثر ما به این دستورات آشنا هستیم اما محدود و وارد جزییات این دستورات نمیشیم مثلا من در این آموزش به ابعاد مختلف دستور ls در  linux پرداختم

شاید ساده ازش بگزرید اما این دستور option های خیلی زیادی داره نسیت به بقیه دستورات و استفاده های بسیار بسیار کاربردی میشه ازش ببریم اما شاید ازش بگذرید

پیشنهاد میکنم از دست ندید و حتی اگر آشنایی نسبی راجع به این دستور دارید هم این آموزش رو مشاهده کنید.

کم کم باید جمع و جور کنم این تاپیک رو و به آموزش شل کد نویسی و  bash

بپردازم بخاطر همین دارم جمع بندی میکنم و در این فیلم آموزشی از دستور wc هم در کنار ls استفاده کردم برای شمارش دایرکتری و فایل های موجود در آن پس میبینید آموزشها وابسته به هم هستند

لطفا تاپیک رو از اول مشاهده کنید و مطلاعه کنید تا سردرگم نشوید

اگر واقعا میخواهین لینوکس رو برای هم و امنیت یاد بگیرین حتما این فیلمهارو ببینید که از واجبات هست و ناگفته نمونه از این دستورات در سرور هکینگ هم استفاده میشه و در خوده سیستم عامل لینوکس

Linux هم از دستورات بسیار مهمش هست .

موفق و پیروز باشید....

پسورد  :

guardiran.org

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

در این آموزش تصویری شمارو با دستور " seq " آشنا میکنم جدا از این دستور شمارو با نکاتی آشنا میکنم که بسیار کاربردی هستن برای دوستانی که از سیستم عامل لینوکس استفاده میکنند

پسورد: guardiran.org

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلامی دوباره....

دوستان کم کم باید این تاپیک جمع و جور شه و بریم سراغ شل کد نویسی این آموزشی که قرار دادم کاربرد زیادی داره در شل کد نویسی ( Shell Programming برنامه نویسی شل )

نه تنها این , بلکه بقیه هم همینطوراین آموزش رو از دست ندید...

اگر برنامه نویسی شل رو میخواهین خوب یاد بگیرین آموزشهای من رو ببنید و با من پیش همراه باشین تا از مبتدی خودتونو بالا بیارین .

پسورد :

guardiran.org

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...