رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

چند سوئیچ نت کت

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان عزیز .

این سوئیچ های نت کت برای ما چه کاری رو انجام میدن ؟! اگر ممکنه هرکدوم رو با یک مثال توضیح بدین ، تشکر 🌹 .

This is the hidden content, please

(به من پیج ارجا ندین)

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز شما میتونید با سوئیچ -h نمایش کاملی از سوئیچ ها و کارایی اون هارو ببینید .

❤️

لینک به دیدگاه

در در 1397/12/11, 00:59:15، BlackElf گفته است :

سلام دوست عزیز شما میتونید با سوئیچ -h نمایش کاملی از سوئیچ ها و کارایی اون هارو ببینید .

❤️

خیلی ممنون دوست عزیز منتها اگر پیام بنده رو با دقت خونده باشین متوجه خواهین شد که گفته شد به man page ارجا ندین ، -h که دیگه جای خود داره .

متاسفانه زبانم خوب نیست و متوجه نمیشم حتی با مترجم گوگل و ... هم نمیشه متوجه شد چون بعضی از من ها رو حتی اگر هم زبانتون خوب باشه بازم نمیتونین ازش سر دربیارین .

به همین دلیل تاپیک ایجاد کردم و درخواست دادم تا استاتید توضیح بدن .

لینک به دیدگاه

در در 1397/12/10, 06:36:08، 0xEnc0der گفته است :

سلام دوستان عزیز .

این سوئیچ های نت کت برای ما چه کاری رو انجام میدن ؟! اگر ممکنه هرکدوم رو با یک مثال توضیح بدین ، تشکر 🌹 .

(به من پیج ارجا ندین)

سلام دوست من

معمولا در نتکت مجموع چند سوئچ باهم استفاده می‌شه

Port Scan

آزمایشکنندگان نفوذ معمولا از تکنیک های اسکن پورت برای جمع آوری اطلاعات استفاده می کنند. Nmap یکی از محبوب ترین ابزار برای پیدا کردن پورت های باز است.

Netcat می تواند عملکرد پورت اسکن را ارائه دهد. مزیت netcat ساده و بدون وابستگی کتابخانه است. باینری netcat تنها برای اسکن پورت کافی است و می تواند برای تمام سیستم عامل های مانند ویندوز، لینوکس، یونیکس، MacOS، BSD استفاده شود.

ما از گزینه -z برای پورت اسکن مانند زیر استفاده خواهیم کرد. در این مثال ما ip آدرس 192.168.180.1 را اسکن می کنیم که می تواند نام دامنه ای مانند target.com باشد. محدوده RAngePort 1-30 مشخص شده است.

Verbose Scan

حالت خاموش حالت پیش فرض است که به معنی فقط پورت های باز در کنسول چاپ شده است

گزینه ای -v که اطلاعات دقیق تر را تولید می کند

TCP Server

یکی دیگر از ویژگی های مفید netcat به عنوان یک سرور TCP عمل می کند. Netcat می تواند به پورت مشخص شده TCP گوش دهد. اما به عنوان یک اقدام امنیتی در سیستم های لینوکس تنها کاربران دارای امتیاز می توانند پورت های بین 1-1024 را گوش دهند. در این مثال ما به پورت های TCP  گوش خواهیم داد. برای دادن امتیازات مورد نیاز از دستور sudo استفاده می کنیم.

Send Files Trough Netcat

یکی دیگر از ویژگی های مفید netcat انتقال فایل است.

این داده ها می توانند برنامه  یا یک فیلم باشند.

اکنون می توانیم فایل را از سرویس گیرنده ارسال کنیم. ما فایل thefile.txt را در سمت سرویس گیرنده با تغییر مسیر به فایل netcat مانند زیر

Prevent DNS Lookup

با استفاده ازDNS Lookup می توانید با گزینه -n غیرفعال کنید،

این باعث می شود عملیات سریع تر انجام شود.

همانطور که در آموزش توضیح داده شده گزینه -n  نام دامنه را غیرفعال میکند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...