رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

کمک! ویروس جدید

پست های پیشنهاد شده

سلام لپ تاپم asus n580vd هستش و سی پی یوم 7700 hq همه چیز خوش و خرم بود که نیاز شد یه ق....ن...د...ش...ک....ن نصب کنم.

پس از نصبش با تغییراتی در ویندوزم مواجه شدم که خیلی نگرانم کرده.....

مثلا وقتی هیچ نرم افزاری باز نکردم و هیچ چیزی ران نکردم سی پی یو تا حدود 80 درصد کار میکنه و به محض اینکه task manager رو باز میکنم تا ببینم سی پی یو چند درصد کار میکنه درصدش به صورت دفعتی پایین میاد و به 2 درصد و حتی ۱ درصد میرسه و البته در این حالت هم حدود 1.8 تا 2.3 گیگاهرتز از سی پی یو داره مصرف میشه! (احساس میکنم یکم زیادیه برای یه ویندوز خالی بدون هیچ اپلیکیشن ران شده!)

سرعت دانلود اینترنتم هم که از بعد اون ق...ن...د...ش.....ک....ن به شدت افت کرده و یک ششم قبل شده یعنی سرعت دانلودم که 1.5 تا 2 مگ بود الان شده 300 کیلوبایت....

به شدت نگرانم که سیستمم ویروسی شده باشه به نظرتون باس چیکار کنم؟

ویندوزم هم یه بار پاک کردم و دوباره از اول ریختم فرقی نکرد....

ممکن ویروس بایوس و یا کارت شبکه رو اشغال کرده باشه و به این راحتیا پاک نشه؟؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه با cpu 7700hq و ویندوز 10 و نمایشگر 4k وقتی هیچ برنامه ای ران نشده چه مقدار از پردازنده باس کار کنه؟ مثلا چند درصد یا چند گیگاهرتز...

ممنون از اینکه وقت گذاشتید و خوندید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در ۱ ساعت قبل، kariman گفته است :

سلام لپ تاپم asus n580vd هستش و سی پی یوم 7700 hq همه چیز خوش و خرم بود که نیاز شد یه ق....ن...د...ش...ک....ن نصب کنم.

مثلا وقتی هیچ نرم افزاری باز نکردم و هیچ چیزی ران نکردم سی پی یو تا حدود 80 درصد کار میکنه و به محض اینکه task manager رو باز میکنم تا ببینم سی پی یو چند درصد کار میکنه درصدش به صورت دفعتی پایین میاد و به 2 درصد و حتی ۱ درصد میرسه و البته در این حالت هم حدود 1.8 تا 2.3 گیگاهرتز از سی پی یو داره مصرف میشه! (احساس میکنم یکم زیادیه برای یه ویندوز خالی بدون هیچ اپلیکیشن ران شده!)

سرعت دانلود اینترنتم هم که از بعد اون ق...ن...د...ش.....ک....ن به شدت افت کرده و یک ششم قبل شده یعنی سرعت دانلودم که 1.5 تا 2 مگ بود الان شده 300 کیلوبایت....

ممکن ویروس بایوس و یا کارت شبکه رو اشغال کرده باشه و به این راحتیا پاک نشه؟؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه با cpu 7700hq و ویندوز 10 و نمایشگر 4k وقتی هیچ برنامه ای ران نشده چه مقدار از پردازنده باس کار کنه؟ مثلا چند درصد یا چند گیگاهرتز...

نه نمیتونه

در جواب دومی هم ویندوز خوب بزیز

یا از اینم کمک بگیر

This is the hidden content, please

لینک به دیدگاه

سلام بهتره یک بار از هاردت بکاپ بگیری بعد فرمت کنی و بعد یک ویندوز پایین مقل ویندوز 7 نصب کنی ببینی درست میشه ا گه شد ویندوز 10 رو نصب کن یا میتونی بعد از فرمت هارد یک باره ویندوز 10 رو نصب کنی 

لینک به دیدگاه

در در 1397/12/07, 22:57:18، kariman گفته است :

دوست عزیز اگر از ویندوز 10 استفاده میکنید باید بگم که ویندوز 10 رو برخی سیستم ها یه باگ وحشتناک داره که دیسک و سی پی یو رو 99 % اشغال میکنه و اینم بگم که اصلا ربطی به ویروس و اینا نداره و یه باگ از طرف شرکت مایکروسافته که اگه تو گوگل هم سرچ کنید میتونید در مورد این باگ و نحوه ی فیکس کردن و راه حل اونو پیدا کنید ولی متاسفانه من تمام راه حل هارو تست کردم و فقط 2 الی 3 روز تاثیر داشته بعد اون بازم حافظه دیسک و سی پی یو به 99% رسیده و مجبور شدم ویندوز 7 نصب کنم خیلی هم راضی ام .

مشکل دوم سرعت اینترنتت هم بعید میدونم که ربطی به ویروس داشته باشه .

شما با 2 سیستم  اینترنت رو چک کن ترجیحا ویندوز باشه و از یه دانلود منیجر توی هر دوتا سیستم استفاده کن مثلا اگه تو  سیستم شماره 1 از IDM استفاده میکنی توی سیستم شماره 2 هم از همین استفاده کن .

سرعت رو تست کن .

اگه سیستم نداشتی با همین سیستمت برو تو یه سایت تست اسپید و سرعت اینترنتت رو تست کن و بعد با یه گوشی اندرویدی به وای فای متصل شو و تا حد ممکن به مودمت نزدیک باش تا افت سرعت و فاصله نیوفته . بعد تست کن اگه اختلاف خیلی زیادی داشت پس احتمالا واس همون ق.ندشکن یا مشکلی از بابت سیستمته  ولی اگه اختلاف کم بود (اتصال کابل لن سرعتش از وای فای یه مقدار بیشتره ) پس طبیعیه و مشکل از اپراتور یا هرچی دیگه میتونه باشه اما از ویروس و قند شک.ن نیس

مثلا

سیستم 1 : 

Download Mbps
8.63
Upload Mbps
0.73
Ping ms
62
سیستم 2 :
Download Mbps
8
Upload Mbps
0.65
Ping ms
80

مثال بالا سیستم اول ویندوز و سیستم دوم اندروید بوده که با سایت
  تست شده و یه چیز عادیه اما اگر مثل مثال زیر سیستم اول (سیستم ویروسی) اخلاف زیادی با سیستم دوم داشت یعنی مشکل از اینترنت نیست و مشکل از سیستمه

مثلا

سیستم (ویروسی ! ) 1 : 

Download Mbps
5
Upload Mbps
0.30
Ping ms
150
سیستم 2 :
Download Mbps
8.63
Upload Mbps
0.73
Ping ms
62
لینک به دیدگاه

اینم بگم دوست عزیز اگه خیلی وسواس داری و میترسی که سیستمت ویروسی شده باشه یه بار سیستم عامل رو پاک کن از هارد برای اطمینان بکاپ بگیر و سیستم عامل لینوکس نصب کن . بعد دوباره ویندوز نصب کن .

خیلی از ویروس ها که تو هارد و حافظه سیستمت مخفی شدن واس ویندوز نوشته شدن و با عوض شدن سیستم عامل به لینوکس رو دل میکنن و نابود میشن 😙

به همین راحتی هاردت رو ویروس کشی کن (البته این روش 100% جوابگو نیس اما خب روی خیلی ویروس ها تست شده و نتیجه گرفتم )

لینک به دیدگاه

ممنون از همه ی دوستانی که پاسخ دادن.

در مورد تست سرعت اینترنت این کار رو انجام دادم و اختلاف چیزی حدود ۵ مگابایت بود!

یعنی یکی ۸ و خورده ای و دیگری نزدیک ۳!

الان میخوام لینوکس بنصبم ببینم درست میشه یا نه.

فقط یه سوال به نظرتون ببرمش گارانتی میتونن کاری کنن؟

بازم تشکر از پاسخگوییتون

لینک به دیدگاه

در در 1397/12/11, 23:09:54، kariman گفته است :

ممنون از همه ی دوستانی که پاسخ دادن.

در مورد تست سرعت اینترنت این کار رو انجام دادم و اختلاف چیزی حدود ۵ مگابایت بود!

یعنی یکی ۸ و خورده ای و دیگری نزدیک ۳!

الان میخوام لینوکس بنصبم ببینم درست میشه یا نه.

فقط یه سوال به نظرتون ببرمش گارانتی میتونن کاری کنن؟

بازم تشکر از پاسخگوییتون

5 مگابایت خیلی اختلاف بالای هست پس احتمالا سیستمت مشکل داره و یه جای کار میلنگه !

گارانتی سیستم منظورته ؟

من درمورد گارانتی سیستم چیزی نمیدونم اما احتمال خیلی بالا ویروس جز گارانتی حساب نمیشه و گارانتی واس خدمات سخت افزاریه بیشتر مثل سوختن قسمتی از سخت افزار یا مشکل داشتن اونم تو این مملکت میبری سر گارانتی هزار و یک دلیل میارن که خودت خرابش کردی و از دست ما خارجه .

یه انتی ویروس خوب مث نود 32 نصب کن کد لایسنس رایگانش هم که با یه سرچ ساه میتونی گیر بیاری  .

انتی ویروس و فایروال واس سیستم خیلی مهمه .

فایل ها و برنامه های مشکوک رو حذف کن .

با استفاده از Task Manager برنامه های مشکوک رو شناسایی کن مثلا وفتی ویندوز رو روشن میکنی یه برنامه با اسم qwer.exe توی تسک منیجیرت هست که تو اونو اجرا نکردی و مطمئنی که جز فایل های سیستمی هم نیستن و وقتی سیستم ران شدن اونم همراهش توی استارت اپ اجرا شد .

بعد از نصب ویندوز جدید برو توی CMD و تایپ کن

بعد دستور

بعد دستور

و بعدش دستور

و بعد از لیستی که باز میشه مطابق شکل بالا فایل های exe مشکوک رو با دستور زیر پاک کن

امیدوارم به دردت خورده باشه ❤️

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...