رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

سیو کردن تغییرات در کالی لایو

ali252525

پست های پیشنهاد شده

سلام چجوری میتونم کار هایی که تو کالی لایو میکنم و تغییراتی که توش انجام میدم رو ذخیره کنم و هنگام ورود به کالی چند نوع  لایو وجود داره اینا با هم چه فرقی دارن؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

سیستم عامل های لایو بر روی Removable Device هایی چون حافظه فلش و دیسک اجرا می شوند و پس از بوت از طریق Device شما به حافظه رم منتقل شده و برای اجرا شدن از هارد دیسک سیستم شما استفاده نخواهد کرد

اکثر این سیستم عامل ها Read Only هستند بخصوص اونهایی که از روی دیسک و DVD اجرا میشند چرا که سیستم توانایی ذخیره تغییر بروی دیسک رو نداره

اما نسخه هایه قابل تغییری (Read And Write) هم وجود دارند مثل نسخه USB preservation

پس از بوت به نسخه کالی لایو از طریق USB دو آپشن پیش روی شماست :

Kali Live (Read Only)

Kali Live USB Preservation (Read and Write)

همونطور که مبینید نسخه Preservation به شما اجازه Read و Write رو میده .

آموزش نصب کالی لینوکس لایو - بوتیبل (Kali Linux Live / Kali Linux Bootable )

لینک به دیدگاه

با سپاس از @R3dC0d3r عزیز بابت توضیح درباره Preservation (منم اینو نمیدونستم)

کاربر محترم @ali252525 چنانچه قصد دارید آموزشی رو دنبال کنید و از طریق اون آموزش قراره با کالی یا هر چیز دیگه کار کنید، پیشنهاد میکنم که نرم افزارهای مجازی سازی مانندVMWare Workstation و یا VirtualBox رو نصب کنید و روی اونها کالی رو نصب کنید.

با این کار هم دسترسی به ویندوز دارید و میتونید به آموزش ادامه بدید و هم میتونید با استفاده از کالی اقدام به تمرین عملی بکنید.

آموزش مورد نظر هم توی انجمن هست. اگر هم به مشکل خاصی برخورد کردید اطلاع بدید.

لکن چنانچه از لحظا سخت افزاری با کندی سیستم مواجه شدید از همون روش لایو استفاده کنید.

موفق و موید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...