رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

کالی لینوکس ، مشکل صفحه بوت

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید.

من با سیستم قبلیم به راحتی از کالی لینوکس استفاده می کردم ولی از وقتی لب تاپ نو (Asus)  خریدم وقتی میخوام کالی رو نصب کنم یا حالت لایو برم تا صفحه بوتش میاد میزنم رو هر گزینه سیستم رست میشه باز میاد همون صفحه بوت لینوکس هر کاری کردم درست نشد .

کسی از با تجربه ها هست کمکم کنه .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز

راستش منم بار اول همچین مشکلی و می شنوم چون اصولا مشکل های بوت پس از نصب کالی پیش میاد ...

ولی اگر قبل از نصبش کلا با بوتیبل شدنش مشکل دارید احتمالا توی بوتیبل کردن فلش یا dvd خطایی رخ داده یا شایدم فایل iso کالی تون درست نباشه. چون خیلی وقتا با کند بودن سرعت اینترنت فایل دانلود شده MD5 جور در نمیاد.

بعید میدونم که مشخصات سخت افزاریتون پایین باشه مخصوصا لپ تاپ های الان مخصوصا گنو / لینوکس!

اگر بیشتر توضیح بدید شاید بتونم بهتر کمکتون کنم.

بازم بقیه دوستان اگر تجربه ای در این باره دارن لطفا مشارکت کنن.

یاعلی

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، abarestan گفته است :

سلام دوست عزیز

راستش منم بار اول همچین مشکلی و می شنوم چون اصولا مشکل های بوت پس از نصب کالی پیش میاد ...

ولی اگر قبل از نصبش کلا با بوتیبل شدنش مشکل دارید احتمالا توی بوتیبل کردن فلش یا dvd خطایی رخ داده یا شایدم فایل iso کالی تون درست نباشه. چون خیلی وقتا با کند بودن سرعت اینترنت فایل دانلود شده MD5 جور در نمیاد.

بعید میدونم که مشخصات سخت افزاریتون پایین باشه مخصوصا لپ تاپ های الان مخصوصا گنو / لینوکس!

اگر بیشتر توضیح بدید شاید بتونم بهتر کمکتون کنم.

بازم بقیه دوستان اگر تجربه ای در این باره دارن لطفا مشارکت کنن.

یاعلی

سلام

راستش من خودمم اولین باره این مشکل پیش اومد برام 2 تا فایل لینوکس دانلود کردم نشد رفتم اورجینالشو خریدم باز نشد گفتم شاید دی وی دی رایترم ایراد داره اونم سالم بود متاسفانه کاملا گیج شدم  تا صفحه ای که لینوکس بوت میشه میره ولی مثلا وقتی میخوام گرافیک اینستال کنم یا اینکه لایو برم دوباره سیستم رستارت میشه میاد همون صفحه . اگه راه حلی نباشه مجبورم سیستمم رو عوض کنم .

بازم ممنون که راهنمائیم می کنید 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، IAmMrSin گفته است :

سلام

راستش من خودمم اولین باره این مشکل پیش اومد برام 2 تا فایل لینوکس دانلود کردم نشد رفتم اورجینالشو خریدم باز نشد گفتم شاید دی وی دی رایترم ایراد داره اونم سالم بود متاسفانه کاملا گیج شدم  تا صفحه ای که لینوکس بوت میشه میره ولی مثلا وقتی میخوام گرافیک اینستال کنم یا اینکه لایو برم دوباره سیستم رستارت میشه میاد همون صفحه . اگه راه حلی نباشه مجبورم سیستمم رو عوض کنم .

بازم ممنون که راهنمائیم می کنید 

اینکه نسخه اورجینالشو خریدید بازم هیچ فرقی با دانلود کردنشون از سایت سازنده نداره چون اونم اورجیناله .

به نظرم یک بار پس از دانلود فایل iso از سایت سازنده و چک کردن MD5 برو روی فلش اینسری بوتیبل کن . اگر بازم همین مشکل بود باید به فکر چاره دیگه ای باشیم!

بازم اگر بقیه دوستان چیزی به فکرشون میرسه کمک کنن :)

سپاس

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/28, 08:20:59، IAmMrSin گفته است :

سلام خسته نباشید.

من با سیستم قبلیم به راحتی از کالی لینوکس استفاده می کردم ولی از وقتی لب تاپ نو (Asus)  خریدم وقتی میخوام کالی رو نصب کنم یا حالت لایو برم تا صفحه بوتش میاد میزنم رو هر گزینه سیستم رست میشه باز میاد همون صفحه بوت لینوکس هر کاری کردم درست نشد .

کسی از با تجربه ها هست کمکم کنه .

سلام دوست عزیز.

با توجه به تجربه ی دوستان بهتر هست که کالی رو به عنوان سیستم مهمان روی مجازی ساز هایی مثل VM یا virtual box نصب کنید که استفاده از virtual box به دلیل open source بودن مورد استقبال جامعه ی آزاد هست وبیشتر توی فروم ها میتونن کمک کنن.
اما برای مشکل شما...
اول اینکه لطفا عکس یا فیلم برای مشکلی که پیش اومده پیوست کنید.
دوم اینکه احتمال مشکل توی فایل دانلودی هم هست.
سوم اینکه اولویت بوت سیستم عامل رو روی فلش یا cd ای که کالی رو بوت کردید قرار بدید و اولویت دوم رو روی سیستم عامل دیگه  ای که از قبل نصب دارید،
اینجوری هر بار که ری استارت میکنید بوت فلش یا cd بالا میاد.
بعد از نصب کالی میتونید دوباره بوت رو تغییر بدید و اولویت رو به سیستم عامل قبلیتون برگردونید.

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/29, 20:43:27، saman90 گفته است :

سلام دوست عزیز.

با توجه به تجربه ی دوستان بهتر هست که کالی رو به عنوان سیستم مهمان روی مجازی ساز هایی مثل VM یا virtual box نصب کنید که استفاده از virtual box به دلیل open source بودن مورد استقبال جامعه ی آزاد هست وبیشتر توی فروم ها میتونن کمک کنن.
 اما برای مشکل شما...
اول اینکه لطفا عکس یا فیلم برای مشکلی که پیش اومده پیوست کنید.
دوم اینکه احتمال مشکل توی فایل دانلودی هم هست.
سوم اینکه اولویت بوت سیستم عامل رو روی فلش یا cd ای که کالی رو بوت کردید قرار بدید و اولویت دوم رو روی سیستم عامل دیگه  ای که از قبل نصب دارید،
اینجوری هر بار که ری استارت میکنید بوت فلش یا cd بالا میاد.
بعد از نصب کالی میتونید دوباره بوت رو تغییر بدید و اولویت رو به سیستم عامل قبلیتون برگردونید.

روی سیستم بوت کار کردم نشد باز همون ایرادو داره فیلمم آپلوئ میکنم میزارم انجمن /

فایل سالمه مطمعنم 

ولی باز روی سیستم بوتش کار میکنم و VB رو هم تست میکنم باز ممنون

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، IAmMrSin گفته است :

روی سیستم بوت کار کردم نشد باز همون ایرادو داره فیلمم آپلوئ میکنم میزارم انجمن /

فایل سالمه مطمعنم 

ولی باز روی سیستم بوتش کار میکنم و VB رو هم تست میکنم باز ممنون

به این مورد هم دقت کن که فلش رو بوت کردنی با UEFI بوت میکنی یاlagecy. معمولا بوت لینوکس(حالا نسخه ی معروفی مثل اوبونتو) خیلی با UEFI رابطه ی خوبی نداره.
اگه UEFI جواب داد که هیچ، اما اگه نشد یه بارم با lagecy امتحان کن.

پ.ن:  اگه میخوای فرق بین lagecy mode رو با UEFI بدونی میتونی یه سر به این لینک بزنی.ساده توضیح داده.

This is the hidden content, please

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...