رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

پست های پیشنهاد شده

This is the hidden content, please

SDM چیست؟ Security Device Manager یا به اختصار SDM یک نرم‌افزار ساخته شده توسط سیسکو است که جهت مدیریت و انجام تنظیمات اولیه روتر مانند مسیریابی (Routing)، نت (NAT) و... به صورت گرافیکی استفاده می‌شود. استفاده از این نرم‌افزار نیازمند Java Runtime Environment یا JRE و برای کارایی بهتر، Firefox است. در این آموزش از نرم‌افزار GNS3 استفاده می‌شود.

توجه: به دلیل کار نکردن این نرم‌افزار برروی سیستم بنده، تصاویر از گوگل گرفته شده است

1. ابتدا JRE و SDM را از لینک زیر دانلود کنید (متاسفانه موفق به پیوست کردن فایل نشدم).

2. وارد GNS3 شده و یک روتر 7200 و Cloud قرار دهید.

3. وارد Cloud شده و یک اینترفیس Wi-Fi (یا هر اینترفیس مشترک با سیستم خودتان). این Cloud رابط سیستم‌عامل شما و روتر است.

4. با استفاده از یک سیم FastEthernet، روتر را به Cloud متصل کنید.

5. روی روتر کلیک راست کرده و روی Console کلیک کنید و با دستورات زیر وارد محیط کانفیگ شوید:

6. به روتر خود با استفاده از دستور زیر یک نام هاست دهید(به جای R1 نام هاست مورد نظر خود را قرار دهید):

7. به اینترفیسی که از طریق آن به Cloud متصل است، با دستورات زیر یک آی‌پی با Range آی‌پی سیستم خودتان دهید (برای این کار از دستور ipconfig در CMD استفاده کنید). برای مثال آی‌پی Wi-Fi من 192.168.2.5 است و من اینترفیس Wi-Fi به Cloud اضافه کردم. به همین دلیل از دستورات زیر استفاده می‌کنم:

به جای f1/0 از اینترفیسی استفاده کنید که سیم به آن متصل است.

8. دستور exit را برای خروج از محیط اینترفیس وارد کرده و دستورات زیر را وارد کنید(به جای xxx یوزرنیم و پسورد مورد نظر خود را قرار دهید):

9. وارد SDM شده و آی‌پی روتر خود را وارد کرده و برروی Launch کلیک کنید.

10. همانطور که می‌بینید مرورگر پیشفرض شما باز شده و صفحه لودینگ SDM نمایان می‌شود.

11. یوزرنیم و پسوردی که در روتر مشخص کردید  را وارد کنید.

12. جاوا نیز از شما یوزرنیم و پسورد درخواست خواهد کرد. وارد کنید.

13. پس از چند ثانیه خواهید دید که صفحه SDM نمایان می‌شود. برای انجام تنظیمات روتر وارد تب Configure شوید.

.:.پایان آموزش.:.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...