رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

پست های پیشنهاد شده

سلام 

خوشحال میشم در زمینه روباتیک و پروژه های الکترونیکی با نرم افزار های proteus , pspice مفید باشم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 

خوشحال میشم در زمینه روباتیک و پروژه های الکترونیکی با نرم افزار های proteus , pspice مفید باشم

با سلام خدمت شما دوست گرامی

من از شما دوست گرامی تشکر میکنم که حاضر به کمک و همکاری در این انجمن شده اید

ولی اینرا هم بدانید که چون این اموزش ها فعلا در حال حاضر در سطح بیسیک قرار دارد

از شما میخواهم که فعلا دست نگه دارید و یا یک تاپیک بسازید و انرا به نام روباتیک

ضمیمه کنید ولی ممنون میشوم که اگر اموزشی در مورد پروتل ۹۹ دارید برای دوستان ضمیمه کنید

من خودم هم خوش حال میشوم که در خدمت شما دوست گرامی باشم

با تشکر از شما دوست گرامی

لینک به دیدگاه

به نام خدا 

اول از همه 1 توضیح کوچیک در مورد  پروتل ۹۹ که چیه و چه کارهایی میتونیم انجام بدیم باهاش.

نرم افزار پروتل تقریبا اولین و قدرت مند ترین نرم افزار طراحی فیبر مدار چاپی است .یعنی برای ساخت مدار ها عمدتا ازش استفاده میشه .که اکثرا جزو واحد دانشگاه ها هم تدریس می شود .  این نرم افزار خیلی قدیمی می باشد و بعد از مدتی به Protel DXP تغییر نام داده و در حال حاضر با نام نرم افزار Altium Designer معروف است.

مراحل طراحی یک مدار چاپی به کمک پروتل :

• ایجاد فضای کار و فایلهای موردنظر در پروتل
  • جستجو و انتخاب قطعات مدار مورد نظر از کتابخانه نرم افزار
  • چیدن قطعات مدار در داخل فضای طراحی
  • وصل کردن قطعات به یکدیگر با توجه به نقشه
  • ایجاد نت لیست از مدار مورد نظر ( اتصال اولیه و موقت بین قطعات )
  • انتخاب و تعیین تعداد لایه های مورد نیاز در مدار
  • مشخص نمودن محدوده و اندازه مدار و چیدن فوت پرینت قطعات در جاهای مناسب بورد
  • وصل کردن قطعات به یکدیگر با استفاده از ترک ها که به دو صورت دستی و اتوماتیک قابل اجراست
  • بازرسی نهایی مدار به منظور جلوگیری از بروز خطا و اشتباه
  • مشاهده سه بعدی مدار طراحی شده به منظور مجسم نمودن درستی جایگذاری قطعات

خوب حالا میرسیم به اموزش من خودم از 2 تا منبع استفاده کردم

1.جزوه اموزشی مهندس محمد کرامتی  (منبع: سایت plcgoods)

2.سورس یا اموزش اصلی خوده پروتل به نام handbookp99se(به کسایی که به زبان انگلیسی تسلت دارن اینو پیشنهاد مینکم)

This is the hidden content, please

در صورت استقبال اموزش کامل صوتی وتصویری از سورس اصلی قرار میدم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

یک مدار ربات مسیر یاب12 سنسوره و ربات نوریاب  که 2 سال پیش وقتی سوم راهنمایی بودیم برای مسابقات طراحی کردم ولی به خاطر برف 2 سال  پیش  در شهرمون نتونستیم تو مسابقات شرکت کنیم

/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20" /> رو براتون قرار میدم امیدوارم  براتون مثمر ثمر باشه.ضمناً از زحمات استاد بی نظیرم آقای زمانی که خیلی دلم براش تنگ شده تشکر می کنم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

ادامه ی اموزش الکترونیک

با سلام خدمت شما دوستان گرامی

اول از همه باید از شما بابت تاخیر در ادامه ی اموزش ها عذر خواهی کنم و به شما بگویم که ممکن است 

برای مدتی از انجمن خدا حافظی کنم چون مشغله ی کاری و از طرفی دیگر درس های دانشگاه تمام وقتم را

پر کرده است و فقط میتوانم هر از گاهی یکبار به زور پنجره ی انجمن را باز و از مطالب ان بهره ببرم به هر حال

سعی خودم را میکنم که تا انجایی که ممکن است  بعد از این که  وقتم ازاد شد با دستی پر به انجمن سر بزنم ....

به هر حال بهتره که اصل مطلب اموزشیه امروز دور نشم...........

دوستان عزیزی که تا الان این تاپیک ها رو دنبال کرده بودن  میدونن که  الان وقت ان رسیده که دست به کار بشین

و شروع به خرید ابزار الات  خود بکنین  .......من به شما برای شروع ابزار های زیر را حتما پیشنهاد میکنم که تهیه

کنید باو کنید که حتی اگر تاپیک رو در مورد الکترونیک ادامه ندین هم ...بعدا ممکنه به این ابزار ها نیز پیدا کنید

پس بهتره که با ما همرا باشید........

۱ـسیم چین

ممکنه بگین سیم چین به چه دردی میخوره یا اصلا چه شکلیه ووووو.....

خب در جوابتون باید بگم که از روی شکل معلومه و کاربرد ان برای بریدن سیم میباشد ولی وقتی که با ان زیاد کار

کردین میتونین از اون به عنوان سیم لخت کن و غیره هم استفاده کنین(من که خودم به عنوان همه چی ازش استفاده میکنم

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" />)

و قیمت اون هم حدودا نوع خوبش ۵۰۰۰ تومنه

۲ـجعبه  ی پیچ گوشتی

در این جعبه انواع سایز های مختلف جا سازی شده و شما را از خرید انواع دیگر پیچگوشتی ها
بی نیاز میکند.....من خودم از این پک استفاده کرم که خیلی هم خوبه و در اون انواع سری هارو داره که

فقط سر پچ گوشتی رو عوض میکنین و با اون پیچ ها روباز میکنین...

قیمتشم حدودا بین ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومن هستش

۳ـپایه ی هویه

پایه ی هویه برای نگه داریهویه استفاده میشه ولی در نوع دیگه ای که من خودمم دارم دارای چند سر سوسماری و ذره بین

هستش که به کمک اون میتونین به نظرم خیلی راحتتر کار کنین ولی اگر که نمیخواین حرفه ای کار کنین از نوع ساده ی اون در تصویر زیر استفاده کنین

۴ـ دستگاه هویه

خب به سراغ اصل کاریه میریم........

من خودم هویه ۸۰ وات استفاده میکنم ولی به شما پیشنهاد میکنم که هویه ی ۴۰ وات

بخرین چون به هر حال تازه میخواین شروع کنین .....و اینم باید بهتون بگم که بهتره که در هنگام خرید از شروشنده بخواین ۳ متر سیم لحیم

هم بهتون بدهبه همرا یک نوک اضافه برای روز مبادا......

/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20" />  (هویه ایرانی باشه بهتر بهتون کار میده تا جنس های دیگه باور کنین اینو جددی میگم)

قیمت هویه رو ندارم ولی فکر نکنم که جنس خوبش بیشتر از ۷۰۰۰ تومن باشه وعکس هویه رو با سیم لحیم و نوک هویه ببینید

و راستی اسفنجم بگرید برای تمیز کردن سر هویه که به صورت زیر هستش

یه پیشنهاد هم برای شما دوستان عزیز دارم اگر میخواهید برای خرید اقدام کنین حتما چند جا بپرسین و بعد اقدام به خرید کنید

خرید اگاهانه =حرکت هوشمندانه.............

ممنونم که تا الان این انجمن رو دنبال میکردین  و اینو بدونین که این انجن به این شکل نمیمونه  و بعد از این که وقتم ازاد شد شروع میکنم

به گزاشتن اموزش تصویری از انجام پروزه های عملی که میتونین اون موقع اون ها رو انجام بدین

اگر سوالی داشتید و خوش حال میشوم که بتوانم به شما کمکی کنم پس در  تاپیک سوال  ها ..سوال خود را اعلام کنید تا به شما پاسخ دهم

تشکر هم فراموش نشود هر چه استقبال ها بیشتر باشد مطالب بهتر و جدید تر به شما اموزش خواهم داد  پس لطفا تشکر یادتون نره  

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" />

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

با سلام خدمت شما دوستان گرامی

همنوطوری که بهتون قول دادم وقته اون رسیده که کاررو با لحیم کاری شروع کنید......

در لینک زیر میتونین اموزش لحیم کاری رو در 4 پارت دانلود کنید از اونها استفاده کنین

خب قبل از هر چیزی باید که بدونین لحیم کاری کار سختی نیست فقط باید روی دستتون کنترل

داشته باشید و مثل مداد اونرو نگه دارین و حداقل 5 الی 10 دقیقه هویه رو در برق زده باشین

تا خوب داغ بشه و لحیم کاری سرد انجام ندید...

کل اصل لحیم کاری رو توی یک نگاه به عکس زیر میتونین ببینین

سعی کنید زیاد از سیم لحیم استفاده نکنید و تمرین کنید تا هم دستتون راه بیوفته و هم مهارت پیدا

کنید.....اگر باز زبان فیلم مشکل دارین بهم پیام بدید تا یک زیرنویس براتون اماده کنم

تشکر هم فراموش نشود هر چه استقبال ها بیشتر باشد مطالب بهتر و جدید تر به شما اموزش خواهم داد  پس لطفا تشکر یادتون نره  

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" />

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...