رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان  خواستم یه نظری از شما خواسته باشم

برای اینکه تازه میخام پایتون رو یاد بگیرم

داشتم گشتو گذار میکردم تو نت برا پایتون  که به سری عوامل بر خورد کردم  تا خوندمش یه کم ترسیدم که  نکنه این سایتی که دارم اموزش میبینم پایتون 1باشه بعدش همه رفته باشند پایتون 3

ادرسش  اخر مطلب هست

همینجور که داشتم دانلود میکردم به سایت های دگیه هم سری میزدم که یه جا نوشته بود

پایتون ۲ یا ۳ (!)

محاله که سراغ پایتون بخواید برید و به این مسئله نخورید!
۲ نسخه از پایتون داریم که باهم سازگار نیستند تقریبا و کدهای هرکدوم به سادگی با نسخه‌ی دیگه اجرا نمیشه یا ممکنه اجرا بشه و همون نتیجه رو نده!!!
پایتون ۳ جدیدتره و تقریبا همه در حال مهاجرت بهش هستند و اگر الان می‌خواید شروع کنید به کد زدن حتما از پایتون ۳ استفاده کنید مگر در شرایط خاص (وابستگی به کدی که فقط با پایتون ۲ کار می‌کنه). در این سری آموزش‌ها هم پایتون ۳ استفاده میشه.

پایتون، سایتون، جایتون، آیرون‌پایتون، آناکوندا، پای‌پای و ...

نسخه‌های مختلفی از پایتون وجود داره که میشه استفاده‌های مختلفی ازشون کرد ولی تا پیشنهاد می‌کنم تا زمانی که نیازی ندارید با هرکدوم از این نسخه‌ها کار کنید به همون پایتون اصلی (CPython) (سی‌پایتون همون پایتون هست) کار کنید

راهنمایی کنید

This is the hidden content, please

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

آموزش های استاد اردوخانی خیلی خوب درس می ده!

من خودم با دیدن این دوره از زبان پایتون چیزای بیشتری یاد گرفتم.

هنوز اونقدر قدیمی نشده، البته ضعف این دوره اینه که تمرین کم داره و استاد اوایل خیلی ابتدایی کار می کنند (حتما بعد از اتمام دوره، چندتا ابزار ساده خودتون بنویسید یا از سایت کوئرا مسئله بگیرید و حل کنید)

دلیل اینکه اوایل بیش از حد ساده می گیرند هم این است که این آموزش برای افرادی است که تا به حال هیچ زبانی یاد نگرفته اند!! و افرادی که می خواهند بیشتر یاد بگیرند.

آموزش های استاد جادی هم خوبه.

شما سعی کنید همیشه خودتون رو با آخرین ورژن جلو ببرید، بالاخره پایتون2 هم روزی فراموش میشه و ما به این فکر می کنیم که آیا پایتون3 یاد بگریم یا 4 یا حتی 5!

البته هنوز نیومدن ولی میان، الان که پایتون نامبر 1 هستش بین بقیه زبان ها، سرعت پیشرفتش بیشتره.

شاید افرادی هم خلاف تصور من فکر کنند و نظرشان محترم است.

البته افرادی هستن که تا برای چیزی پول ندن اون رو خوب یاد نمیگیرن، وقتی برای یه چیز پول بدی قَدرش رو بهتر میدونی.

استاد اردوخانی تمارینشون رو اختیاری اعلام می کنند، اما نباید اینو بگن، چون اگه تمرین نباشه، خوب یاد نمیگیرید؛ به عنوان مثال برای ماژول random ایشون ابزار ساده(سنگ-کاغذ-قیچی) را می سازند. و میگن اون ویدیو اختیاریه، اصلا نباید اونا رو به چشم یه آموزش غیر مهم ببینید.

حالا دیگه نمی دونم شما چکار می کنید اما از نظر من این آموزش خوبه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیزم که راهنمایی کردی

ولی این سایت پایتون چنده دقیقا؟؟

و یه چیز دیگه شما هم اگه سایتی چیزی برای یادگیری دارید بزارید ممنون میشم

مخصوصا پایتون سه

یه سوال دیگه میشه بدون اینکه پایتون یک رو یاد بگیرم برم پایتون سه یا ن باید از یک شروع کنم ؟؟؟؟

اگه سایتی چیزی مد نظرتون هست ممنون میشم بزارید که هم من هم کسایی که میخاند پایتون یاد بگیرند از همین جا جرقش بخوره بلکه این تاپیک شروع یک جرقه باشه برای بعضی از افراد که

پایتون یاد بگیرند

بازم ممنون که کمک کردید و اگه استاد خوب و عالی میشناسید  معرفی کنید

لینک به دیدگاه

در در 6 بهمن 1399 در 15:31، jen_avare گفته است :

ولی این سایت پایتون چنده دقیقا؟؟

استاد اردوخانی از بروز ترین آپدیت اون موقع یعنی پایتون 3.7.4 استفاده کردند.

در در 6 بهمن 1399 در 15:31، jen_avare گفته است :

میشه بدون اینکه پایتون یک رو یاد بگیرم برم پایتون سه یا ن باید از یک شروع کنم ؟؟؟؟

بله، می شود، اما اگر با پایتون 2 هم آشنایی داشته باشید هم بد نیست. چون الان خیلی از اسکریپت های معروف به این زبان نوشته شدند.

استاد معلمی(مدیر سایت نابغه ها) ها آوزششون بد نیست. می تونید پکیج ایشون رو تهیه کنید.(لینک پایین پست) من خودم به تازگی دوره روبی ایشون رو گرفتم و دارم یاد میگیرم.

در مورد پکیج ها هم من به علت داشتن حق تکثیر ناشر نمی تونم ویدیو های آموزشی رو اینجا بذارم. اما می تونید دوره ایشون رو خریداری کنید.

پکیج سوپر لینوکس ایشون رو ندیدم اما تعریف این دوره رو هم خیلی شنیدم خیلی شنیدم!

لینک به دیدگاه

با پایتون 3 شروع کنید . تو پایتون 3 یه سری تغییرات تو توابع و سینتاکس ها اعمال شده..

پایتون 2 عملا منسوخ شده .خیلی وقته. البته هنوز هم کار میکنه ولی تو parse کردن و آنالیز کد های اسکی مشکل داره . یه سری اضافات داره که همه اینا رو تو پایتون 3 اوکی کردن . جزئیات بیشترو میتونید گوگل کنید .

اما منابع :

پیشنهاد میشه از کتاب های انگلیسی استفاده کنید . اکثرشون پی دی اف دارن 

کتاب های خوب شامل :(اینارو تو بعضی مدارس خارج از کشور هم تدریس میکنن)

سه کتاب اول در سطح مبتدی تا متوسط هستن

بقیشون سطحشون پیشرفته تره .

البته effective python رو هم میتونید بخونید برای شروع ..

از آموزش های ویدیویی فارسی به شخصه استفاده نکردم ولی میتونید امتحانشون کنین . 

سایت های خوب برای یادگیری و تمرین :

و اما کتاب های خوب فارسی زبان :

از هر چیزی برای یادگیری استفاده کنین ولی اینارو بذارید تو اولویت .

ضمنا در کنار یادگیری هر زبان برنامه نویسی حتما زبان انگلیسی رو تقویت کنید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...