رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

تمرین برنامه نویسی با پایتون

Mr.Python

پست های پیشنهاد شده

-سوال 

این سوالو تو یکی از گروه های تلگرامی چند وقت پیش دیدم

برنامه ای بنویسید که یک رشته از کاربر بگید و عمل زیر را انجام دهد:

بررسی کند که ایا ترتیب حروف hello در آن رعایت شده یا نه .

بطور مثال :

hellow

h45e8l8lo

درسته ولی اینها غلط هستن:

heelow

he78lo

نکته : به تعداد کاراکتر ها باید توجه کنید .

حل رو میذارم که خودم با ریجکس نوشتم (دوستان تلفظ کلمه regex میتونه هم بریتانیایی یعنی rehjeks خونده بشه هم regeks که امریکایی هست - لازم نیست حتما تمام کلمات انگلیسی رو تو زبان فارسی عینا تلفظ کنیم و میتونیم یکم تغییرش بدیم و این به معنای این نیست که قراره هر کی برا خودش یه تلفظ درست کنه - در کل سخت نگیرید میتونین شکل درست رو بدونین ولی هر جور راحتترین بیانش کنین - مسلما راحتی تو این نیست که بگیم "رجیک" ! بگذریم...)

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

هم اکنون، Mr.Python گفته است:

-سوال 

این سوالو تو یکی از گروه های تلگرامی چند وقت پیش دیدم

برنامه ای بنویسید که یک رشته از کاربر بگید و عمل زیر را انجام دهد:

بررسی کند که ایا ترتیب حروف hello در آن رعایت شده یا نه .

بطور مثال :

hellow

h45e8l8lo

درسته ولی اینها غلط هستن:

heelow

he78lo

نکته : به تعداد کاراکتر ها باید توجه کنید .

حل رو میذارم که خودم با ریجکس نوشتم (دوستان تلفظ کلمه regex میتونه هم بریتانیایی یعنی rehjeks خونده بشه هم regeks که امریکایی هست - لازم نیست حتما تمام کلمات انگلیسی رو تو زبان فارسی عینا تلفظ کنیم و میتونیم یکم تغییرش بدیم و این به معنای این نیست که قراره هر کی برا خودش یه تلفظ درست کنه - در کل سخت نگیرید میتونین شکل درست رو بدونین ولی هر جور راحتترین بیانش کنین - مسلما راحتی تو این نیست که بگیم "رجیک" ! بگذریم...)

This is the hidden content, please

یه چند تا کلمه برای تست گذاشتم تو لیست .

نکته اینه که شاید بتونید ریجکس بهتری براش بنویسید . من دیگه نخواستم روش فکر کنم ...

به هر حال اینجوریم میتونید بنویسید تابع رو :

لینک به دیدگاه

-سوال 

برنامه ای بنویسید که اعداد کامل را چاپ کند .

(اعداد کامل میدونید چیا هستن و یا میتونید سرچ بزنین )

جواب :

خب ببینید اینجا اگه از اون راه حل معمولی و "واضح" استفاده کنین مشکل درست میشه چون سرعت برنامه به شدت پایین میاد ..

هر چند این روش هم خیلی خوب نیست و برای اعداد بزرگ نیاز به زمان بیشتری داره ولی خب خیلی خیلی بهتر از راه معمولیش هست که بیاید مقسوم علیه هارو پیدا کنین جمع بزنین و ...

این رابطه تا جایی که میدونم اثبات شده ..

دوستانی که از کامپلکسیتی سر در میارن حتما میدونید که برای قسمت "چک کردن عدد اول" کامپلکسیتی به این شکله:

لینک به دیدگاه

-سوال 

رشته ی s به شما داده میشود که حاوی اعداد ، حروف بزرگ و کوچیک انگلیسی هست . اعمال زیر را انجام دهید.

1. حروف کوچیک به صورت مرتب شده قبل از حروف بزرگ

2.حروف بزرگ به صورت مرتب شده قبل از اعداد 

3. اعدد فرد به صورت مرتب شده قبل از اعداد زوج که مرتب شدن 

نکته:منظور از مرتب شده، مرتب کردن عناصر با ascii code های مربوط بهشون هست

جواب:

از sort استفاده کردیم نه sorted 

بخاطر این که این متد in-place عمل میکنه و یه آبجکت جدید درست نمیکنه و کار مرتب سازی رو رو همون لیست انجام میده در صورتی که sorted میاد لیست جدید درست میکنه و اعضای مرتب شده رو داخلش میندازه

لینک به دیدگاه

سوال 

(فشرده سازی خاص)

جواب رو تو پست پایین میذارم

نکات سوال و راهنمایی: البته راه حل اسپویل میشه تا حدی :)
سعی کردم ، کامپلکسیتی( پیچیدگی برنامه - تعداد مراحل انجام کار) تا حد ممکن کم باشه و بهینه باشه
یهراه دیگم میتونه این باشه که از تابع Counter در ماژول collections استفاده کنین تا تعداد هر عنصر داخل رشته رو در قالب دیکشنری بهتون بده 
و بعد بیاین دوباره رو رشته iterate کنید با حلقه ها و مشخص کنید چه حرفی چند بار تکرار شده و ....
یا اصلا بدون ماژول بیاین از متد count استفاده کنین و ...
راه حلا زیاده 
من اینجا از یه لیست و یه دیکشنری استفاده میکنم و هر بار خالیشون میکنم (این خالی کردن ، خودش سرعت رو میاره پایین ) به هر حال "پایتونه "و نمیتونید واقعا تشخیص بدیدبرنامتون کامپلکسیتی کمتری داره(بهینه تره) مگر اینکه کاربرد هر متد رو بدونین - بدونین وقتی میگیم count داره در حقیقت اون پشت مشتا رو اون شی یه حلقه میزنه و حلقه کامپلکسیتی رو بالا میبره ... همین مسئله برای دیکشنری هم صدق میکنه ....
برای اینجور چیزا باید زبان C مسلط باشید ... که این توابع داخلی خودشون به زبان سی نوشته شدن 

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Mr.Python گفته است:

سوال 

(فشرده سازی خاص)

جواب رو تو پست پایین میذارم

نکات سوال و راهنمایی: البته راه حل اسپویل میشه تا حدی :)
سعی کردم ، کامپلکسیتی( پیچیدگی برنامه - تعداد مراحل انجام کار) تا حد ممکن کم باشه و بهینه باشه
یهراه دیگم میتونه این باشه که از تابع Counter در ماژول collections استفاده کنین تا تعداد هر عنصر داخل رشته رو در قالب دیکشنری بهتون بده 
و بعد بیاین دوباره رو رشته iterate کنید با حلقه ها و مشخص کنید چه حرفی چند بار تکرار شده و ....
یا اصلا بدون ماژول بیاین از متد count استفاده کنین و ...
راه حلا زیاده 
من اینجا از یه لیست و یه دیکشنری استفاده میکنم و هر بار خالیشون میکنم (این خالی کردن ، خودش سرعت رو میاره پایین ) به هر حال "پایتونه "و نمیتونید واقعا تشخیص بدیدبرنامتون کامپلکسیتی کمتری داره(بهینه تره) مگر اینکه کاربرد هر متد رو بدونین - بدونین وقتی میگیم count داره در حقیقت اون پشت مشتا رو اون شی یه حلقه میزنه و حلقه کامپلکسیتی رو بالا میبره ... همین مسئله برای دیکشنری هم صدق میکنه ....
برای اینجور چیزا باید زبان C مسلط باشید ... که این توابع داخلی خودشون به زبان سی نوشته شدن 

لینک به دیدگاه

سوال (از codewars) سطح بالای 4kyu 

لینک:

لینک جواب خودم رو هم میذارم : 

عدد n بهتون داده میشه باید دنباله ای از اعداد پایین 

رو پیدا کنید که مجموع مربعات اعضای این دنباله برابر 

باشه .
به عبارت دیگه:

یعنی درواقع n رو بهتون میدن و شما باید این اعداد a bc ,.. رو پیدا کنید و به صورت list نمایش بدین . 
اما این اعداد به هیچ وجه نباید شبیه هم باشن و باید به صورت صعودی باشن تو لیست .

مثال )
اگر :

خروجی داریم:

چون 

مثال )

خروجی:

راهنمایی: 
در هر مرحله نزدیک ترین عدد مربع کامل  رو پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...