رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

مشکل در باز کردن فایل های ایگزه

پست های پیشنهاد شده

سلام از دوستان میخام نسبت به رفع مشکلم سریع تر اقدام کنند ممنون
من اینارو یه جا دیگه هم زدم ولی تازه واردم کلا ببخشیدم جای اشتباهی بود بسیار اشتباه
و فک کنم اینم اشتباست اگه خیلی اشتباست یا حذفش کنید یا منتقل البته یکم موضوعش با خودش قراره فرق داشته باشه البته نه اولش
من تازه لینوکس کالی نصب کردم و از خیلی چیزاش سر در نمیارم(ولی حد اقل هوش کمی ندارمو سریع وارد میشم بهش ولی یه سری ارور دارم که راه حلشو نمیدونم چون واقعا به این سیستم عامل هیچ آشنایی ندارم با ویندوز خیلی فرق میکنه)
خب میریم سراغ مشکل اولم که در رابطه با بازکردن فایل های .exeهستش(ایگزه فایل اجرایی ویندوزه-میدونم دانشمندای عزیز میدونید ولی میخام بقیه هم که مثل خودمن از این بخش سود ببرن)در این مورد میدونم که باید برنامه ی wineرو داشته باشم و راه نصبشم آسونه و راحت ترین راهش اینه که اسم برنامه رو در ترمینا لی بزنی و کد هایی که باید بزنی خودش میاد(با بستن بنجره ای که باز میشه-دوستان من در کیبوردم متاسفانه (p)فارسی ندارم واسه همین حدالامکان سعی میکنم از کلمات دارای (p)کمتر استفاده کنم یا به جاش از(ب)استفاده میکنم )خب برای نصب wine داریم که اول باید این کدو وارد کرد
  # dpkg --add-architecture i386
ولی با زدنش به این مورد بر میخورم

dpkg: error: unable to create new file '/var/lib/dpkg/arch-new': Permission denied
ودومین کد که بروزرسانی این مورده اینه:
apt-get update

که با زدنش اینو دارم:

E: Could not open lock file /var/lib/apt/lists/lock - open (13: Permission denied)
E: Unable to lock directory /var/lib/apt/lists/
E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13: Permission denied)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?

و سومیش اینه که البته معلومه که اگه دومی و اولی کار نکنن کار نمیکنه ولی میخام ارورشو ببینید

E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13: Permission denied)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?
شبیه ارور بالاست که معلوم میشه یه مشکل اساسی هست ولی من نمیتونم بفهمم چیه چون همونطور که گفتم از این سیستم عامل هیچ دانشی ندارم وهدفم از نصبش یادگیریشه میدونم اشتباه کردم که بدون کتاب و مقاله این تصمیمو گرفتم ولی من با کتاب و مقاله نمیتونم درست یاد بگیرم باید تجربه کنم تا یاد بگیرم توضیح این که سیستم عاملی که نصب کردم 64bitهستش و وایرلس و بقیه رو میشناسه ولی فک نکنم کارت گرافیک رو بشناسه من تو ویندوز با سی دیش نصب میکردم که اونم فرمتش ایگزه هست و توی کالی لینوکس باز نمیشه خواهشا به این سوالم سریعا جواب بدید تا بتونم مشلکو سریع تر حل کنم و سریع تر یاد بگیرم تا بتونم برم سراغ موارد بعدی و عمر و چیزای دیگه تلف نشه.ممنون از لطف همه ی دوستان که توی این انجمن فعالیت دارن.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

؟؟؟
اساتید محترم یعنی هیشکی نمیدونه جواب اینو
واقعا گارد ایرانتون اینه من فکر میکردم که سریعا جوابمو اینجا میگیرم

لینک به دیدگاه

سلام

خدمت شما کاربر گرامی

فقط سوال شما نیست یا فقط درخواست شما نیست که ما خیلی سریع به اون جواب بدیم  دوستان دیگری هم در صف انتظار هستن. و دوستان اینجا همه زحمت میکشن تا مشکلات کسایی مثل شما رو حل کنند.

پس توقع نداشته باشین همون لحظه جواب بگیرین.

اما جواب سوال شما:

دسترسی یا ( Permission ) بشما اجازه نمیدهد که از چنین دستوری استفاده کنید و باید root باشید.

در ترمینال دستورات زیر را وارد کنید به ترتیب:

This is the hidden content, please

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سوالتون خیلی داغونه 

درست و خلاصه بنویسید که سریع جواب بگیرید

من 4 بار خوندم تا یک چیزایی داشت دستگیرم میشد

لینک به دیدگاه

البته که سوالا زیاده ولی من در لحظه رو بیخیال شدم یک روز گذشته ها بعد ۲۴ساعت شکایت کردم حالا بیخیال حرف شما هم درسته من همیشه عجولم.

و اما مشکل!!

کدی که گفتید وارد کردم این ارور رو دارم

rm: cannot remove `/var/lib/dpkg/lock': No such file or directory

بعد زدن رمز البته این مشکلو دارم دومین کدم اینو میده
rm: cannot remove `/var/cache/apt/archives/lock': No such file or directory

البته وقتیم که کد های بروزرسانیو میزنم که البته نباید بزنم بعضی آدرسو نمیره ارور 404not found میده

لینک به دیدگاه

در جواب آقای جوان ناکامم بخدا تمام سعیمو کردم که گیرا بنویسم متاسفم اگه نتونستم کامل بنویسم

/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20" />

لینک به دیدگاه

سلام

شما اگه بصورت root وارد بشین نباید مشکلی پیش بیاد

خطاهای که دریافت میکنید فقط به دلیل اینه برای اجرای اون دستورات دسترسی root یا ادمین سیستم رو ندارید

لینک به دیدگاه

من کالی لینوکس رو روی هارد نصب کردم ادمین سیستمشم خودمم که؟!
خوب بگید چطوری باید روت وارد شم

/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20" />

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...