رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

تاپیک جامع سوالات PHP

پست های پیشنهاد شده

دوستان سوالات PHP رو میتونید اینجا بپرسید 

اولین سوال اینه :

من هنوز دقیق نمیدونم چه موقع از Return و چ موقع از Echo برای نمایش مقدار در یک تابع استفاده میشه ؟!

توی مثال های مختلف فرق میکنه و بعضیا با Echo اشتباه درمیان یا برعکس با return نمیشه ...

لطفا کسی اگه میدونه کابرداشون دقیقا چ فرقی داره بگه ..

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خوب کاربرد تابع echo در php برای چاپ متن ها و یا اجرای دستورات HTML به کار میرود.

اگر منظور شما مشکلات در دستورهای خاص مانند بک اسلش و دوبل کوتیشن و غیره است بفرمایید تا راهنماییتون بکنم.

و اما دستور return:

زمانی که شما از دستور return استفاده میکنی در واقع دارید جمع بندی یک سری عملیات و یا کارهایی رو نمایش میدید. زمانی که شما ریترن میکنید نتیجه ای رو دارید بر میگردونید پس اون نتیجه رو براتون مهم بوده که برگردوندید.

پس با نوشتن ریترن شما خروجیتون رو از تابع میکشید بیرون حالا اگر یک متغیر رو مساوی این تابع قرار بدید نتیجه شما که ممکنه عدد ، رشته یا هرچیز دیگه ای باشه در اون متغیر قرار میگیره ،نکته ی دیگه این که هر وقت شما اون تابعی رو که ریترن داره(حالا میخواد تابع ما ورودی بگیره یا نه) رو صدا میزنید انگار دارید از یک متغیر استفاده می کنید که مقدارش برابر خروجی تابع شماست

لینک به دیدگاه

خب مثلا توی این مثال اگه ما به جای retrun بزاریم ECHO ، نتیجه جمع کلا غلط درمیاد ! در صورتیکه وقتی همون جمع رو بدون اون رشته های اضافه بنویسیم و echo بدیم جواب درست درمیاد!! 

این و نفهمیدم .. 

This is the hidden content, please
لینک به دیدگاه

<?php

echo("\$");

?>

این مثال رو توجه کنین.

این ها توابع خاص php هستند.

خروجی دستور بالا این میشود: $

این شکل $ یک تابع خاص است.

یا حق

لینک به دیدگاه

<?php

echo("\$");

?>

این مثال رو توجه کنین.

این ها توابع خاص php هستند.

خروجی دستور بالا این میشود: $

این شکل $ یک تابع خاص است.

یا حق

خب اینی که شما نوشتی علامت $ رو بایپس کردید که متغیر فرض نشه ! ربطی به سوالی که من گفتم نداشت !

لینک به دیدگاه

خیر شما اشتباه متوجه شدین.

این دستور رو فقط بایپس نکردم بلکه این دستور از دستورهای خاص تابع echo است که شما هم در توضیح (functio) از اون استفاده کردین.

یا حق

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

ببخشید دوستان چه جوری میتوانم کنترل پنل ادمین طراحی کنم با پی اچ پی اگه اموزش یا سورس دارید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

درود.

دوست عزیز مطلب به این سادگیهایی که شما فکر میکنین نیست.

برای طراحی پنل ادمین شما باید یک دیتا بیس از پیش آماده داشته باشین،کار با php. و mysql بلد باشین.

بنده برای شما آموزش رو میزارم و لی کار آسونی نیست،اابته نشدنی هم نیست.

یا حق

لینک به دیدگاه

ببخشید دوست عزیز چی شد اموزش؟؟

دوست عزیز اقای دمون یک بار گفتند که می زارند و شما هم گفتید چی شد حالا دیگه بقیش رو تو خصوصی بهشون بگید.

نمیشه که هر سری بایید بگید چی شد

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام ببخشید دوستان میخواستم بپرسم کسی میتونه به من بگه توی جاوا اسکریپت چطوری پسوردی که کاربر تایپ میکنه رو به صورت * نشون بدم ؟

This is the hidden content, please
/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20" />

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...