رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

بخش های مختلف دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان 

درباره دیتابیس چندتا موضوع هست که نتونستم درکشون کنم اینکه ستون های دیتابیس درواقع چین و به چه دردی میخورن مخصوصا تو sql injetion چه کاربردی دارن ؟

و اینکه تیبل ها و جدول ها { که دارای اطلاعات هستن } درون ستون ها قرار میگیرن یا کلا کجا ذخیره میشن؟

و اینکه تمامی فایل های وب سایت درون دیتابیس ها ذخیره میشه؟  یا فقط بعضی از اطلاعات رو توش ذخیره میکنن؟

اخری هم اینکه این اطلاعات به صورت فایل تو دیتابیس ذخیره میشن یا به صورت نوشتاری هست؟

جواب این چنتا سوالو خیلی تو گوگل دربارش گشتم ولی متاسفانه پاسخ درست حسابی پیدا نکردم واسش 

اگه امکان داشت مثال هم بزنین

ممنون میشم راهنماییم کنین 🙂 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 48 دقیقه قبل، Dr.Gaster گفته است :

سلام دوستان 

درباره دیتابیس چندتا موضوع هست که نتونستم درکشون کنم اینکه ستون های دیتابیس درواقع چین و به چه دردی میخورن مخصوصا تو sql injetion چه کاربردی دارن ؟

و اینکه تیبل ها و جدول ها { که دارای اطلاعات هستن } درون ستون ها قرار میگیرن یا کلا کجا ذخیره میشن؟

و اینکه تمامی فایل های وب سایت درون دیتابیس ها ذخیره میشه؟  یا فقط بعضی از اطلاعات رو توش ذخیره میکنن؟

اخری هم اینکه این اطلاعات به صورت فایل تو دیتابیس ذخیره میشن یا به صورت نوشتاری هست؟

جواب این چنتا سوالو خیلی تو گوگل دربارش گشتم ولی متاسفانه پاسخ درست حسابی پیدا نکردم واسش 

سلام معلومه که شما طراحی وب کار نکردین

ببینید دوست عزیز دیتابیس همون مسیری هست که طرف سایتش رو در اون قرار داده و تیبل ها همون فولدر هستش و درون همون فولدر چنتا فولدر دیگه هستش و برای هر کدوم دسترسی های مختلف داره و صفحه اصلی که شما با زدن url میتونید ببینید در این مسیر قرار میگیره "/." و اطلاعات رو در مسیری ذخیره میکنه که شما مسیرش رو بهش میدی بعضی اطلاعات بصورت فایل example.db ذخیره میشه تا بعدا بتونن ازش استفاده کنن .

برای مثال سایت خودمون وقتی ثبت نام میکنی اطلاعاتت در یک فایل ذخیره میشه یا append میشه و بیشتر از روش اول استفاده میکنن و هروقت میخواستی دوباره لاگین کنی میره توی فایل users.db و چک میکنه اطلاعات رو درست وارد کردی یا نه . اینم باید یادت باشه حتما باید زبان php رو یاد گرفته باشی تا بتونی ذخیره و استخراج کنی.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Dr.Gaster گفته است :

سلام دوستان 

اگه تاحالا با اکسل کار کرده باشین میتونین جداول رو مثل یک فایل اکسل در نظر بگیرید 

من میام و اطلاعات سه نفر رو جمع میکنم و میخوام که فقط نام سن و جنسیت رو ذخیره کنم 

خب میام و سه سوتون به نام های اسم و سن و جنسیت تشکیل میدم 

بعد دونه دونه افراد رو توی ردیف ها قرار میدم و اضافه میکنم 

حالا یه تاپیک رو در نظر بگیر 

یه اسم داره یه متن داره 

تگ داره 

دسته بندی داره 

تمام این ها در دیتابیس ذخیره می شن 

دیتابیس های مختلف طرز ذخیره سازی ها مختلف کار میکنن

که اکثرن با متن ها کار میکنن 

اما اگر قرار باشه عکس یا داده های غیر نوشتاری رو ذخیره کنین میتونید به صورت blob ذخیره کنین شون

تمام این هایی که گفتم برای sql ها بود nosql ها ساختار این شکلی ندارن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...