رفتن به مطلب
بازگشایی انجمن! ×
GuardIran

افزایش سرعت,و خداحافظی از لگ و هنگ در لینوکس

sparta

پست های پیشنهاد شده

سلام به دوستان خودم در تاپیک یکی از دوستان از بالا بردن سرعت سیستم عامل ویندوز با رام مجازی صحبت کردم و الان میخوام درباره لینوکس صحبت کنم

خب برای افزایش swap میتونید از همان اول فرایند نصب حداقل 20گیگ swap بدید و کسانی که تست نفوذ انجام میدن پیشنهاد میکنم 50 تا 60 گیگ اختصاص بدم .خب میریم سراغ اموزش

اگر شما به رام(سخت افزار) توجه کرده باشید چنتا ایسی بلوک مانندی میبینید و در انها مقدار معینی برای مثال رام 4 8 تا بلوک داره و هر بلوک 500 مگابایت حافظه داره من زیاد تو حاشیه نمیرم و دستورات رو براتون مینویسم

با دستور dd میتوانید swap رو تغییر دهید

با زدن این دستور چند ثانیه ای طول میکشه کارش رو انجام بده

This is the hidden content, please

if = آدرس ورودی اطلاعات، که اینجا قراره صفر تولید کنه
of =جایی که باید نوشته بشه
bs = سایز بلاک
count = تعداد بلاک ها

دوستانی هم که فکر میکنن سیستمشون اسیب میبینه سخت در اشتباه هستند و خودتون بهتر میدونید که سیستمتون چقدر باید از  منابع  استفاده کنه و سیستم داغون میشه شما با این اموزشی که دادم (افزایش سرعت کار -تست نفوذ- هنگ نکردن سیستم - استفاده کمتر از منابع cpu و memory RAM -طول عمر بیشتر)

امیدوارم کمکی به شما کرده باشم.

در سایه حق.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 

از فعالیتتون ممنونم.

گفتم چند نکته در این باره خدمت شما عرض کنم:

اول اینکه آموزش شما کامل نیست و شما فقط یک مرحله انجام دادید و با انجام این کار هیچ تغییری در سیستم حس نخواهد شد چون کاری نکردید!

دو اینکه اگر بخواهید از این روش استفاده کنید باید هارد با سرعت خوبی داشته باشید که سیستم کند نشه.

سوم هم این روش توی بخش پارتیشن بندی ( در حالت نصب کالی لینوکس و دبیان و تقریبا همه لینوکس ها) و حتی ویندوز ( از ویندوز کاملا مطمئن نیستم!) وجود داره که کاری به اون نداریم چون به احتمال زیاد شما کالی رو نصب کردید و نمی‌خواهید از اول نصب کنید😄

نکته چهارم هم این هست که از این روش برای سرور سایت ها و غیره به درد میخوره که میتونید استفاده کنید.

خب...من ادامه این آموزش رو خدمت شما ارائه میدم:

اولین مرحله رو که آقای @sparta گفتند که جایگزینی برای اون هست که پیشنهاد نمیکنم ولی برای کامل شدن مطلب میگم:

-l حجم فایل هست و آرگومان دوم محل و اسم فایل.

مرحله دوم تغییر دسترسی فایل swap هست:

مرحله سوم این هست که شما فایل swap رو بسازید ( اگر ارور دسترسی داد با sudo امتحان کنید) : 

و آخرین مرحله فعال سازی فایل swap:

سپس برای اینکه بفهمید فایل swap فعال شده یا نه، این دستور را بزنید:

اگر در خروجی بخش swap، حجم فایل swap خود را دیدید، که این یعنی فعال شده.

نکته بسیار مهم:

در برخی از لینوکس ها این گزینه به صورت اتوماتیک فعال نیست و شما باید به صورت دستی، زمانی که سیستم عامل را نصب می‌کنید با ایجاد پارتیشن swap آن را فعال کنید.

از توجه و همراهی شما ممنونم🌹

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ایجاد مورد جدید...